Dünyanın En Dehşet Verici 7 Lunapark Aleti

3 dakika okuma süresi


3999
3999 puan

1)İnsan Mancınığı

insan mancınığı

Dünyaca ünlü paraşütle atlama ustaları Chris Douggs McDougall ve Jimmy Pouchert, tuhaf bir mancınık sistemi kurarak “İnsan mancınığı”nı yarattılar.

Orta Çağ usulü bir mancınık ile vücudunuzu havaya fırlatmaktan daha eğlenceli ne olabilir ? İngiltere deki Middlemore Su Parkındaki İnsan Mancınığının yaptığı tam olarak bu. Mancınık Romalılar tarafından kullanılmış, düşmanlarının üzerlerine koca kayalar ya da bulaşıcı hastalık taşıyan vücutlar fırlatmaya yarayan bir mekanizmadır. Yaşanan bir talihsiz kazadan dolayı artık kullanılmamaktadır.

2)Alp Treni

Bu tek bir boru üzerindeki seyahat size dünyanın en korkutucu treni gibi gelmeyebilir, ancak fren kullanmanın isteğe bağlı olduğunu söylersek durum biraz değişecektir. Mieders Alp Treni, misafirlerine Alp dağlarının Avusturya yamaçlarında korkunç yüksek hızla soğuktan donacakları bir gezi sunuyor.Araç hiçbir güvenlik önlemi alınmamış her an uçurumdan uçacakmış hissi veriyor. Kask kullanımı zorunlu olmayan tren çok güven verici gözükmüyor.

3)Büyük Atış

büyük atış

Las Vegas’ta olan Stratosfer Oteli çatı katında bulunan sıradışı bir eğlence parkı ile ünlü. Parkta bulunan oyuncaklardan en korkutucu olanı Büyük Atış isimli alettir. Bu alet yerden yüksekliği ile dünyanın en yüksek Tema Park Oyuncağı ünvanına sahip. En tepe noktasının yerden yüksekliği tam 330 metre. Büyük Atış tek seferde 12 kişiyi 16 kat yukarıya 75 kilometre hızla fırlatıyor.Enfes Las Vegas manzarısını en iyi noktadan izleme fırsatı sunuyor.

4)Dev Kanyon Salıncağı

dev kanyon salıncağı

Salıncakların çoğu için pekte korkutucu oldukları söylenemez, ancak eğer bu salıncak sizi yerden 400 metre yükseklikte, saatte 80 kilometre hızla sallıyorsa ayrı mesele. Dev Kanyon Salıncağı, Kolorado eyaletinde 400 metre yüksekliğindeki bir uçurumun tepesinde kurulmuş ve içinizdeki en aşırı heyecan meraklısını bile tatmin edebilecek kapasiteye sahip. Sahibinin bir tek deneyebildiğini itiraf ettiği salıncak adrenalin bağımlılarının mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri.

5)Yüz İfadeleri

Bu hız trenin yaratıcısı, eğlence programını ziyaretçilerin kafasını karıştırmak amacı ile dizayn ettiğini söylüyor. Yüz İfadeleri isminden de anlaşılabileceği gibi bu işte başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Yüz İfadeleri hız treni 2013 yılında ziyaretçilerine kapılarını açan, İngiltere’nin Alton Kuleleri Tema Parkında bulunuyor.

2015 yılında talihsiz bir kaza sonucu 5 ziyaretçinin ciddi şekilde yaralandığı olaya kadar dünyanın en korkunç hız trenleri arasında bulunuyor. Tren 2016 yılının Eylül ayında tekrar ziyaretçilere açıldı.

6)X Scream

x scream

Las Vegas, Stratosfer Otelin tepesindeki Tema parkta yer alan bir diğer eğlence aletinin ismi ‘X Scream’ dir. İlk bakışta bu alet çocuklar için üretilmiş gibi görünebilir, ancak sakın görünüşünün sizi aldatmasına müsade etmeyin.Otel binasının 30 metre dışında bulunun bu araç 8 yolcuyu saatte 50km hızla 275 metre yukarıya fırlatır. X Scream insanlarda bulunan düşme korkusu üzerine dizayn edilmiştir.

7)Su Kaydırağı

kansas su kaydırağı

Almancada ‘Çılgın’ anlamına gelen ‘Verruckt’, Kansas’ta bulunan ve 55 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük Su Kaydırağı olan eğlence merkezinin ismidir. Tam 55 metre, Niagara Şelalesinden bile daha yüksek olduğu anlamına geliyor!

 


Sevdin mi? Ee arkadaşlarınla paylaşsana :)

3999
3999 puan

Tepkiniz Nedir?

Havalı he Havalı he
186
Havalı he
Çoh İyi Çoh İyi
163
Çoh İyi
SSARDI SSARDI
140
SSARDI
Hayırlısı Bilader Hayırlısı Bilader
116
Hayırlısı Bilader
Yok Artık! Yok Artık!
70
Yok Artık!
Melih Çelik

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Kişilik hakkında bir şeyler çıkartmak için sorular hazırla
Önemsiz Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru hazırla
Oylamaca
Karar vermek veya seçenekleri belirlemek için oylat
Hikâye
Görsel ve metinlerin gücünü kullanın ve hikayenizi paylaşın
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
Kendi ögeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralanmış Liste
Yukarı veya aşağı oy ver listenin en iyi maddesini seç
Mim
Resim yükleyin ve kendi mimlerinizi oluşturun
Video
YouTube veya Vimeo videoları paylaşın
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format