En İyi Türk Dizi Tiplemeleri

3 dakika okuma süresi


3984
3984 puan

Girdikleri rollerle dizilerin başrollerini geride bırakmış ve canlandırdıkları karakterlerle aklımızda yer etmiş Türk dizi tarihindeki en başarılı tiplemelere gelin birlikte bakalım.

burhan altıntop

BURHAN ALTINTOP( ENGİN GÜNAYDIN)

Çoğumuzun kahkahalara boğularak izlediği bir diziydi Avrupa Yakası.Dizideki bütün karakterler samimi ve komikti. Dizideki tiplemeler çok başarılıydı. Ancak bir karakter vardı ki diğerlerinden bir adım öndeydi. Konuşması, hareketleri, düşünceleriyle kimi zaman diğer dizi karakterlerini sinir etse de ekran başındakileri her zaman güldürmeyi başardı. ‘Ben aslında yoğum lan ! ‘ repliği en çok sevdiğim repliğidir. Daha birçok replikle ve davranışlarıyla Türk dizi tarihinin en unutulmaz karakterlerinden biri oldu Burhan Altıntop. 

erdal bakkal

ERDAL BAKKAL( CENGİZ BOZKURT) 

Aslında Leyla ile Mecnun dizisindeki tüm karakterler bu listeye girebilirdi. Sebebini söylememe gerek bile yok sanırım.Mecnun,İsmail Abi,Hırsız Yavuz ve diğerleriyle efsane bir diziydi Leyla ile Mecnun. Her ne kadar finalini göremesekte eski bölümleri tekrar tekrar izliyoruz. Gelelim Erdal Bakkala ya da diğer bir deyişle şimbilliye. Küçücük bakkalını dünyayı yönetiyormuş gibi işleten, diğer dizi karakterlerini laflarıyla ve kurnazlıklarıyla zırvanadan çıkarmış mahallenin can damarıdır Erdal Bakkal.Yaptığı danslarıyla,para gördüğünde takındığı tavırlarla ve diğer birçok hareketiyle  kendi mahallemizin bakkalı gibi hissettirdi kendini. Hay bıyıkların çeksin emi.Bu arada çay Erdal Bakkal da içilir. 

behzat ç

BEHZAT Ç. (ERDAL BEŞİKÇİOĞLU)

Diziye ismini de veren Behzat karakteriyle kalbimizde yer edinmeyi başarmıştır. Kendine has sorguları, Ankara şivesi ile konuşması, ekiple olan diyolagları,(özellikle de Harunla) ve diğer birçok tavırları ile bu listede bende varım diyor.Saçma sapan konuşma be ! ve laaa… repliklerinide yazmassam olmazdı. 

ramiz dayı

RAMİZ DAYI( TUNCEL KURTİZ )

Çoğu kişinin Ezeli izleme sebebiydi Ramiz Dayı. Hepimizin dayısı olmuştu artık.Tuncel Kurtiz’in efsane ses tonlamasıyla olağanüstü oyunculuğu birleşince ortaya damardan vuran mısralar çıkıyordu. Belki de dayı sıfatının en çok yakıştığı adamdı.”Bu hayatı o kadar ciddiye alma yeğenim, nasıl olsa zaten içinden canlı çıkamayacaksın.” 

ihsan yıldırım

İHSAN YILDIRIM( HALUK BİLGİNER )

Haluk Bilginer tarafından canlandırılan,Tatlı Hayat dizisinin kuru temizlemeci başrolüdür kendileri. Kuru temizlemici İhsan tiplemesiyle birçok kişiyi kendine hayran bırakmıştır. Zıbıdı,şabalak,ampul gibi replikleri hayatımıza sokmuştur. Tartışmalar da zeytinyağı gibi su üstüne çıkmak en iyi bildiği işlerdendir. “Ben İhsan Yıldırım. Yıldırım Kuru Temizleme İmparatorluğu’nun sahibi.” 

pembe

PEMBE( MELEK BAYKAL )

Birbirimizi kandırmayalım. Hepimizin tekrarlarını bile deli gibi izlediği bir diziydi Cennet Mahallesi. En çokta Pembenin hareketlerine gülüyorduk.Kızını Ferhat’a vermemek için elinden geleni yapıyordu. Evin içinde çekirdek çitleyip kabuklarını yere atması, Yunusla ve diğer tüm karakterlerle olan atışmaları yüzünden sürekli karakollara düşmesiyle Türk dizi tarihine adını pembe harflerle yazdırmıştır. “Feratlar ve küpekler giremez.” 


Sevdin mi? Ee arkadaşlarınla paylaşsana :)

3984
3984 puan

Tepkiniz Nedir?

Havalı he Havalı he
23
Havalı he
Çoh İyi Çoh İyi
233
Çoh İyi
SSARDI SSARDI
210
SSARDI
Hayırlısı Bilader Hayırlısı Bilader
186
Hayırlısı Bilader
Yok Artık! Yok Artık!
140
Yok Artık!
ahmetfaruk

7 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Kişilik hakkında bir şeyler çıkartmak için sorular hazırla
Önemsiz Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru hazırla
Oylamaca
Karar vermek veya seçenekleri belirlemek için oylat
Hikâye
Görsel ve metinlerin gücünü kullanın ve hikayenizi paylaşın
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
Kendi ögeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralanmış Liste
Yukarı veya aşağı oy ver listenin en iyi maddesini seç
Mim
Resim yükleyin ve kendi mimlerinizi oluşturun
Video
YouTube veya Vimeo videoları paylaşın
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format