İzlenmesi Gereken 7 Netflix Dizisi

3 dakika okuma süresi


3989
3989 puan

En sürükleyici ve orijinal yapımları sizin için derledik.Listeyi birçok platformdaki güncel yorumları baz alarak hazırladık sonra Comlaf neden La Casa De Papel yok neden House of Cards yok? demeyin arkadaşlar. Sizde dizi önerileriniz için yorum atabilirsiniz.

Altered Carbon

Teknoloji gelişiyor ve yaşam kalitemiz gittikçe artıyor(!).Olmaz denilen her şeyi başaran,birbirini hayrete düşerecek buluşlar ve teknolojik gelişmelerle kendini kanıtlayan insan günümüze kadar birtek ölümsüzlüğe çare bulamadı.Fakat 300 yıl sonraki gelecekte ölümsüzlüğü bulsak nasıl olurdu? İnsan belleğinin disklere kaydedilip vücütlar arası zihinlerin transfer edilebildiği bir dönem düşünün vay anasını! Evet dizimizde de böyle oluyor ve ölüm mazide kalıyor sonra yüzyıllardır uyuyan bir askeri hapis olduğu buzun içinden zengin ve uzun yıllar yaşamış olan birisi çıkarıp bu askerin bir cinayeti çözmesini istiyor.Bu kimin cinayetini mi aha bu zengin olan adamın kendi cinayetini.Hobbalaaa karıştı ortalık kamaştı beyinler.Gerçekten güzel bir dizi olan Altered Carbonun hem kendi güzel hem diziye harcanan paralar güzel.Dizimiz hatta harcanan para bakımından Game of Thrones’un 3 sezonun toplamından daha çok para harcandı gibi söylemlerle çokça gündemde yerini almıştı.

Black Mirror

https://www.youtube.com/watch?v=mLOY_GJsE9E

İsminden yola çıkabileceğimiz gibi pekte iç açıcı olmayan senaryolarla adeta kara ayna gibi günümüzün teknoloji hakimiyeti hayatımıza nasıl etki edebileceğini daha doğrusu bu kendimizi kaptırdığımız yapay zekaların hayatımızı nasıl değiştirebileceğini gözler önüne seren bilimkurgu antolojisi olarak 3’er bölümlük sezonlarla yayınlanan ve birbirinden bağımsız bölümlerden oluşan Black Mirror az ama öz bir dizi.Hatta distopyaları sevmeyen kişilerin bile distopyalara ilgi duymasını sağlamayı başarmış ve popüler kültür nesnesine dönüşmüş diyebiliriz..Özet olarak Netflixin deyimiyle Black Mirror insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

13 Reason Why

Daha ilk bölümlerden ekrana bağlanmak mı istiyorsunnuuz?Başta sıkan sonra akan dizilerden sıkıldınızz mı? İşte bu dizi tam size göre ABD’nin California eyaletinde genç bir kız daha 17 yaşındayken intihar eder başta kimse buna bir anlam veremez sonra çarşı pazar karışır.İnsanlarla iyi ilişkileri olan ve okuldaki herkesle bir noktada kesişen Hannah Baker isimli bu kızın ölümü okuldakileri derinden sarsmıştır.
Hannah ölmeden önce yaşadıklarını bir vlog edasıyla kasetlere kaydetmiştir ve bu kasetleri ölümünden sorumlu olan herkese göndermiştir ne manyak hikaye ha?’.Aralarında duygusal bir bağ bulunan Clay Jensen kasetleri dinledikçe ölen kıza zarar veren herkesin suçunu ortaya dökmeye karar verir.Kasetleri dinlerken geçmiş olaylara gidip sonra olaylar arası bağlantıları çözerken şimdiye döneceksiniz ve bu zaman geçişleri arasında dizi sizi içine sürükleyecek.

Stranger Things

Gizem ve bilim kurguyu harmanlayan Stranger Things 1983 yılında Indiana’da evine dönerken gördüğü bir şeyden çok korkup odasına kapanan sonra bir daha haber alınamayan çocuğu arama çalışmalarını anlatarak başlıyor.Araştırmalar ilerledikçe işlerde garipleşmeye başlar ve devlet için gizli deneyler yapan bir birim ortaya çıkar.Gizli deneylerin yapıldığı kasabada hırslı bilim adamı vardır ve çocukları denek olarak kullanarak yabancı ülkelerden istihbarat toplamaktadır.Deneylerde bir aksilik olur ve üstün yetenekli çocuklardan birisi kaçmayı başarır ve sonra olanlar olur.Daha fazlası spoiler içereceğinden burada bırakıyor ve sizi Netflixe zirveden giriş yapan Stranger Things’i izlemeye davet ediyoruz.

Dark

https://www.youtube.com/watch?v=iuh_N2UTtV8

Alman yapımı Dark iki çocuğun küçük bir Alman kasabasında kaybolmasıyla başlıyor,ne hikmettir ki kasaba sakinler ive polislerin çokta umrunda değil  daha sonrasında kaybolan çocukların aileleri hummalı bir arayışa giriyor ve olay bu ailelerin üzerinden gizemli bir hikayeye dönüşüyor.Bu ailelerin üç jenerasyondur iç içe geçmiş ilişkilerinin ortaya çıkışı işleniyor ve bu dizide bizi esrarengiz bir yolculuk bekliyor dizinin sonunda Almanlar yapmış diyorsunuz ve beyninizden yanık kokusu gelmeye başlıyor.

Mindhunter

 

https://www.youtube.com/watch?v=Zs4brsdo_4I

Mindhunter Netflix efsaneleri arasına girebilecek bir David Fincher yapımı ve dizi Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit” kitabından uyarlanmış. FightClub ve Seven gibi iki unutulmaz filmin yaratıcısı David Fincher ve Oscar Ödüllü meşhur oyuncu Charlize Theron Mindhunter’ı merak etmek için bile bir sebep olabilir.Suç ,gerilim ve dramı çok iyi harmanlamış bu dizi 1970’lerin sonunda FBI ajanı Holden Ford ara bulucu olmasına rağmen olağan dışı bir şekilde suçlu psikolojisini daha iyi anlamak ister bu istek onu seri katillerin kapısına kadar götürür.Kendisi seri katilleri daha iyi anlayarak onları engelleyebileceğini hatta belki de kurtarabileceğini düşünüyor.Dizi iki FBI ajanının suç biliminde yeni ufuklar açmasını işliyor.


Sevdin mi? Ee arkadaşlarınla paylaşsana :)

3989
3989 puan

Tepkiniz Nedir?

Havalı he Havalı he
116
Havalı he
Çoh İyi Çoh İyi
93
Çoh İyi
SSARDI SSARDI
70
SSARDI
Hayırlısı Bilader Hayırlısı Bilader
46
Hayırlısı Bilader
Yok Artık! Yok Artık!
233
Yok Artık!
Melih Çelik

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Kişilik hakkında bir şeyler çıkartmak için sorular hazırla
Önemsiz Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru hazırla
Oylamaca
Karar vermek veya seçenekleri belirlemek için oylat
Hikâye
Görsel ve metinlerin gücünü kullanın ve hikayenizi paylaşın
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
Kendi ögeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralanmış Liste
Yukarı veya aşağı oy ver listenin en iyi maddesini seç
Mim
Resim yükleyin ve kendi mimlerinizi oluşturun
Video
YouTube veya Vimeo videoları paylaşın
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format