Adana Demirspor’da yeni başkan Murat Sancak

1 dakika okuma süresi


Spor Toto 1’inci Lig ekiplerinden Adana Demirspor’un Olağanüstü Genel Kurulunda iş insanı Murat Sancak, başkan seçildi. Kulübün parasını kimseye yedirmeyeceğini söyleyen Sancak, kulübe verdiği her parayı da temlik değil, bağış olarak vereceğini kaydetti.

Adana Demirspor’un Olağanüstü Genel Kurulu, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda, Cahit Sınmaz başkanlığındaki divan kurulu ile gündem maddelerinin oylanmasıyla başladı. Kulübe başkan adayı olabilmek için 100 bin lira bağış yapılması teklifi oy çokluğuyla kabul edilerek tüzüğe işlendi. Daha sonra söz alan mevcut başkan Kazım Bozan, kulübe emeği geçenlere teşekkür etti. Murat Sancak’ın rakibi Kazım Bozan, Sancak’ın listesine destek olarak adaylıktan çekildi. Murat Sancak’ın listesi de kongre üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Taraftarların yoğun tezahüratlarıyla kürsüye çıkan Murat Sancak, kulübün 37 milyon lira borcunun olduğunu ve kolay kolay kimsenin başkan adayı olmayı kabul etmeyeceğini belirterek, “Adana’nın ileri gelen siyasetçileri ve işadamları olsun, hepsi aday olmamı istediler. Adana Demirspor maalesef sahipsiz kalmış. Size şu sözü veriyorum ama. Benim yönetimimde kulübün parasını hiçbir Allah’ın kuluna yedirmeyeceğime söz veriyorum. Şahsım olarak elimden gelen her türlü desteği vereceğim. Geçmiş yönetimler para koyar sonra temlik koyarak alacaklarını almaya çalışıyor. Bu doğru bir yaklaşım değildir. Koyduğum her kuruşu bağış olarak koyacağım. Bundan sonra bu bayrağı taşımak isteyen herkese de destek olacağım. Buraya kendi parasından para koyacak, almayacak ve Adananın işadamlarına sesleniyorum. Sizler Adana sayesinde zenginleştiniz. Bu kulübe lütfen sahip çıkınız. Bu kulübü bir şirket yönetir gibi yöneteceğim” dedi.

Sancak, kulübü hemen üst lige taşımayı garanti etmediğini fakat süper ligde olmayan bir takıma da başkanlık etmek istemediğini sözlerine ekledi. Sancak’ın ardından söz alan CHP Adana Milletvekilleri Burhanettin Bulut ve Orhan Sümer de Sancak’a başarılar diledi. Sancak, kongre salonundan çıkarken de taraftarların yoğun tezahüratları ve meşale gösterileriyle otomobiline binerek alandan ayrıldı.

Murat Sancak’ın başkanlığındaki yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor: “Şerif Güler, Süleyman Bilici, Remzi Kar, Savaş Çokduygulu, Levent Özveren, Tarkan Kulak, İmam Gazali Hıradağı, Şentürk Çalık, İsmail Tanrıverdi, Tekin Taylancı.”

Kaynak: Hurriyet

Sevdin mi? Ee arkadaşlarınla paylaşsana :)

Tepkiniz Nedir?

Havalı he Havalı he
23
Havalı he
Çoh İyi Çoh İyi
233
Çoh İyi
SSARDI SSARDI
210
SSARDI
Hayırlısı Bilader Hayırlısı Bilader
186
Hayırlısı Bilader
Yok Artık! Yok Artık!
140
Yok Artık!
Melih Çelik

Sakarya University CS ~ CE Full Stack Web Developer bla bla...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir İçerik Türü Seçin
Kişisel Test
Kişilik hakkında bir şeyler çıkartmak için sorular hazırla
Önemsiz Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru hazırla
Oylamaca
Karar vermek veya seçenekleri belirlemek için oylat
Hikâye
Görsel ve metinlerin gücünü kullanın ve hikayenizi paylaşın
Liste
Klasik internet listeleri
Geri Sayım
Klasik internet geri sayımları
Açık Liste
Kendi ögeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralanmış Liste
Yukarı veya aşağı oy ver listenin en iyi maddesini seç
Mim
Resim yükleyin ve kendi mimlerinizi oluşturun
Video
YouTube veya Vimeo videoları paylaşın
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format